Pracownia

W naszej pracowni działają prawdziwi artyści. Swoją doskonałość nasze kurdybany zawdzięczają ich wiedzy, talentowi oraz dbałości o szczegóły. 

Co robimy?

Tradycyjne i najpopularniejsze zastosowanie kurdybanów to zdobienie ścian. Wyeksponowane na dużej powierzchni lub oprawione jak obraz wywierają szczególne wrażenie, zarówno w historycznych, jak i współczesnych wnętrzach.

Zachęcamy naszych klientów do swobodnego eksperymentowania z formą, wzornictwem i barwami kurdybanów. Bezkompromisowi w przestrzeganiu najwyższej jakości, jesteśmy jednocześnie otwarci na nowoczesne rozwiązania i nieoczywiste inspiracje. Wykorzystujemy swoje fachowe umiejętności i doświadczenie, aby wizje naszych Klientów przybrały doskonały artystyczny kształt.

Z kurdybanów wykonujemy:

 • elementy dekoracyjne mebli (siedziska i oparcia, fronty szuflad, parawany, skrzynie)
 • zdobienia przedmiotów (szkatułki, lusterka, oprawy książek)
 • galanterię (torebki, pokrowce)
 • biżuterię

Oprócz realizacji indywidualnych projektów, oferujemy również własne,
inspirowane historią wzory oraz repliki zabytkowych kurdybanów.

 

IMG_5952.jpg

 Jak to robimy?

Tajemnicą sukcesu naszej pracowni jest stosowanie oryginalnej XVII-wiecznej techniki wytwarzania kurdybanów, którą opanowaliśmy dzięki przeprowadzeniu konserwacji kurdybanów z kolekcji Zamku Królewskiego na Wawelu w Krakowie. Na czym polega jej wyjątkowość?

 •  Na korzystaniu z naturalnie (bez użycia współczesnych środków przemysłowych) garbowanej skóry.
   
 • Na stosowaniu warstw prawdziwego srebra płatkowego. Dzisiaj popularne jest tłoczenie skór na gorąco z jednoczesnym pokryciem ich folią aluminiową. W Consiste wykonujemy srebrzenia dokładnie tak, jak robiono to przed wiekami.  
   
 • Na samodzielnym wytwarzaniu werniksu. Długie godziny spędzone nad dawnymi recepturami zaowocowały umiejętnością przygotowania werniksu dającego najpiękniejszy efekt „złocenia”.  
   
 • Na ręcznym malowaniu metodą laserunku przy użyciu transparentnych farb olejnych.